Dlaczego inwestuje w srebro

Postanowiłem nie czekać na przyjście  kolejnego kryzysu.

 I zacząć gromadzić kapitał nie w bankach lecz w dobrach . Ze względu na kilka czynników najbardziej przystępne ze względu na cenę jest srebro które można kupować jako monety lub sztabki odradza się zakup biżuterii gdyż jej wartość zakupu jest duża większa niż wartość srebra. Kolejnym aspektem jest fakt że srebro jest wykorzystywane w przemyśle i według szacunków na ziemi pozostało jakieś 10% zasobów  gdzie złota pozostało 90%. W wyniku wykorzystywania srebra w przemyśle niedługo jego zasoby będą na wyczerpaniu. Według niektórych szacunków złoża wydobywcze wystarczą na jakieś 30 lat. Zapytasz pewno jeżeli jest go tak mało to czemu jest tak tani? Odpowiedź jest oczywista. Kto w  2008r wiedział o kryzysie do samego końca. Tylko wybrani. Rządy oraz osoby którym było to na rękę a za wszystko musieliśmy zapłacić my najbiedniejsi. Więc możesz sam zdecydować czy czekasz z założonymi rękami z obligacjami czy lokatami trzymanymi w Banku  czy wybierasz drogę edukacji samo rozwoju i uświadomienia sobie że ster do twojej przyszłości dzierżysz we własnych  rękach.

W 1979 r. ceny srebra (a co za tym idzie sztabki i monety także) zaczęły rosnąć gwałtownie.

Ludzie przestali pozbywać się srebra (sztabki i monety) i bardzo chętnie je nabywać po raz drugi w historii. Pierwszy raz miało to miejsce gdy przestano robić ze srebra monety będące w powszechnym obiegu jako pieniądze. I właśnie za drugim
razem spowodowało to wystrzelenie ceny srebra do 50$ za uncję (31,1 g).

złoto wykres

Na powyższym wykresie widać prognozę cen złota, która została sporządzona w 2008 r., na którym widać, że cena złota może sięgnąć ok. 5000$ za uncję w 2012 r.  Na powyższym wykresie można dostrzec, że sytuacja, z którą mamy teraz do czynienia przypomina tą z lat 1976-1980, kiedy to złoto zaczęło bardzo szybko zyskiwać na wartości. Tylko tym razem ruch na złocie będzie o wiele potężniejszy ze względu na sytuację na rynkach finansowy, kłopoty państw, wojny i ciągłe dodrukowywanie pieniędzy.

Nowoczesne technologie, bez których nie wyobrażamy sobie teraz życia nie obejdą się bez srebra (fotografia, elektronika, baterie itp.).

Srebro jest wykorzystywane do produkcji w wielu branżach przemysłowych i wyrzucane wraz z urządzeniem w produkcji którego zostało użyte. Oto gdzie poszły całe te biliony uncji srebra sprzedawane w latach 1960-2005.

W 1960 r. było dostępnych ok 2,5 biliona uncji, które mogli kupić inwestorzy indywidualni. W 1990 r. zostało ok 2,1 biliona uncji. Dzisiaj zapasy srebra praktycznie się kończą.

Zmierzam do tego, że po raz pierwszy w historii dostępnego srebra jest mniej niż złota.

Od lat 1960-2005 przeszliśmy drogę gdzie praktycznie każde państwo miało mnóstwo zapasów srebra do momentu gdy nie mają ich praktycznie wcale.

W 1979 r. gdy inwestorzy indywidualni pospiesznie nabywali srebro było go dla nich dostępne 2,5 biliona uncji. Od 2006 inwestorzy znowu zaczęli się interesować srebrem, a dostępnego jest dla nich o wiele mniej.

Chyba nie muszę tłumaczyć co powinno stać się z ceną srebra gdy zwiększa się popyt na nie a jest go na sprzedaż niewiele.

Jedynym powodem dlaczego srebro jest tak tanie jest tylko to że ludzie przez te ostanie kilkadziesiąt lat przyzwyczaili się że jest ono tanie, bo państwa rzucały na sprzedaż jego ogromne ilości.

Gdy jest ogromny popyt i minimalna podaż ceny mogą dojść do poziomów, których nikt się nie spodziewa.

Ja nie zamierzam składać swojego życia  w cudzych rękach. Wybrałem swoją przyszłość i inwestycje w dobra a zaczynam od srebra. A ty co wybierasz?

Tagi , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.