Zastanawiałeś się jak możesz odmienić swoje życie?

Twoje zycie moze wygladac tak

Twoje życie możne wyglądać tak

Jak się zabrać do przebudowy swojego życia?

Większość ludzi chcących kompletnie przebudować swoje dotychczasowe życie zabiera się do tego pytając się znajomych z pracy, ze swojego otoczenia, którzy często w ogóle nie maja o tym pojęcia a na dodatek maja większe problemy od nas samych.I tak samo zaczynając przebudowę nas samych  nie możemy działać na oślep, to tak jak  zaczynając przebudowę domu zacząć wyburzać przypadkowo wybranej ściany. Grozi to kompletną katastrofą.

 Każdą przebudowę czy to naszego życia czy domu powinniśmy zacząć  od poszukania odpowiednich specjalistów, którzy pomogą nam określić stan w jakim się znajdujemy (stan techniczny nieruchomości, potrzebujesz inspektora budowlanego). Gdzie ich szukać? Najprościej w Internecie ;).

W zależności od tego co chcesz osiągnąć szukasz fachowca z określonej dziedziny. Załóżmy  że chcesz zacząć od pracy nad samym sobą, nad samooceną i motywacją. Najlepszym rozwiązaniem moim zdaniem  w pierwszej fazie będzie skorzystanie z porad psychologa (inspektor budowlany), poszukania darmowych nagrań na Yutube o tematyce motywacyjnej, darmowych e-booków albo zakup książki nawet w super markecie np. „Alchemik” Paulo Coelho.

 To dobry początek. Przeglądając sieć poszukaj jakiegoś trenera. Jest dużo blogów poświęconych tej tematyce, rozejrzyj się i zobacz kto ci najbardziej odpowiada. To będzie istny projektant pomagający tobie zaprojektować swoje nowe życie. Wraz z inspektorem pomogą ustalić pierwsze ściany, które można wyburzyć. Razem z tobą opracują odpowiednie techniki prac do wykonania. Mam dla ciebie wspaniałą wiadomość 🙂 Ekipę do wykonania prac zgodnie z harmonogramem już posiadasz. Ta ekipa to nie kto inny jak Ty.

I jak to bywa przy każdym remoncie będzie dużo kurzu, pyłu, hałasu i bałaganu. Ze względu na to, że to ty jesteś wykonawcą wszyscy domownicy będą mieli ci za złe, że w ogóle zapragnąłeś przebudowy bo zakłócasz ich dotychczasowe życie i nie przepuszczą okazji by ci wytknąć jakieś potknięcia. I mało ich obchodzi twoja wizja piękniejszego jutra.

Będziesz musiał bardzo rygorystycznie wykonywać zalecenia inspektora budowy i projektanta. Od tego zależeć będzie sukces całego przedsięwzięcia. Wszystkie napotkane problemy, w szczególności nie przewidziane jak najszybciej konsultuj z inspektorem (psychologiem) i przejrzyj materiały otrzymane od projektanta, jeśli to możliwe to razem z nim.

Albo może wyglądać tak http://www.freedigitalphotos.net/ "Modern House with car" by Archipoch

Albo może wyglądać tak
http://www.freedigitalphotos.net/ „Modern House with car” by Archipoch

Jeśli uwierzysz w siebie i podejmiesz tą trudna decyzje o przebudowie swojego życia to musisz konsekwentnie ją kontynuować. Wyobraź sobie co się stanie jak w połowie prac gdzie są tylko gruzy i zgliszcza prace zostaną przerwane.

Widok naprawdę przygnębiający. Czy chcesz by tak wyglądało twoje życie?

 Jest to proces trudny i skomplikowany ale często najprostsze rozwiązania są najlepsze. Nikt tego za ciebie nie zrobi ale wiele osób może ci w tym pomóc. A widok po tym jak przebrniesz przez te wszystkie etapy może naprawdę zapierać dech w piersiach. 🙂

Zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym? Napisz co sadzisz o interpretacji jakiej użyłem? Przypadła ci do gustu a może masz inne zdanie na ten temat?

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.