Myśl i bogać się

 

Witam was wszystkich serdecznie i zapraszam na drugi artykuł, który zamieszczam na moim blogu.
Wybrałem temat

Myśl i bogać się.

Czemu akurat ten? Chyba z tego względu, że jest on dla nas  najtrudniejszy. Dlaczego tak uważam?

A mianowicie dlatego, że kupujemy książki takich autorów jak Robert Kyosaki. Chociażby w książce „Bogaty ojciec i biedny ojciec” autor napisał nam o jednym, a mianowicie myśl i bogać się.

Opisuje w tej publikacji swoje dzieciństwo, moment kiedy wraz z najlepszym kolegą postanowili, że chcą być bogaci.

W tedy właśnie zaczęli szukać i te poszukiwania doprowadziły ich do taty tegoż kolegi. Obydwoje poprosili o dawanie im lekcji jak zostać bogatym. W książce ,Robert swojego nauczyciela nazwał bogatym ojcem. Historia Roberta i jego kolegi jest naprawdę ciekawa. Opisuje jak niespełna 10 letnie dziecko zaczyna pobierać nauki i jak one są inne niż te które wpaja mu jego własny tata, nazywany przez Roberta biednym ojcem. Robert obydwu Ojców szanował ale podjął decyzję że będzie słuchał rad bogatego ojca, gdyż chce być bogaty.

Po krótce, książka ukazuje zmagania najpierw młodego Roberta a potem już dorosłego i jak trudne w naszym życiu jest wybranie drogi kariery według zasad jakie ma nam do przekazania bogaty ojciec

 Pracuj tylko dla wiedzy i nauki ,myśl i bogać się, nie pracuj dla pieniędzy.

Robert podkreśla, że mimo iż pobierał nauki od najmłodszych lat nie uchroniło go to przed bankructwem. Polecam kolejny tytuł Roberta Kyosakiego „Zwiększ swoje finansowe IQ”. Mądrzej zarządzaj swoimi pieniędzmi. Zapoznaj się co robił Robert na swojej drodze życia by osiągnąć sukces. Nie było mu szkoda wydawać pieniędzy na różnego rodzaju szkolenia, które sprawiły że dziś jest rentierem.

Zachęcam również do zapoznania się z książkami innego autora z zespołu RICH DAD ,a mianowicie Blair’a Singera który opublikował takie tytuły jak „Opanuj swój wewnętrzny głos”. Opowiadająca o tym jak pokonać swoje wewnętrzne głosy, które mówią nam że się nie nadajemy , że nie podołamy i nie spełnimy naszych marzeń, według których stwierdzenie myśl i bogać się to tylko puste słowa.

Historie i ćwiczenia, które zalecam wykonać pokażą nam, że jesteśmy w stanie zapanować nad naszymi wewnętrznymi głosami a nawet wykorzystać je by nam pomogły uwierzyć w siebie, swoje myśli, dzięki czemu zaczniemy bogacić się.

Kolejną książka tego autora, którą mogę polecić to „ABC jak zbudować zespół który zwycięża” .Aby zbudować odpowiedzialny i ponad przeciętny zespół trzeba zacząć zmiany od samego siebie. Poznać swój własny kodeks honorowy i zacząć go przestrzegać. Te zmiany powinny nam pomóc w stworzeniu swojego własnego regulaminu i zasad oraz ich przestrzegania, które powinniśmy rozszerzyć na swoją rodzinne a potem współpracowników. Autor w wielu przykładach ukazuje nam jaki może to być czasochłonny i męczący proces, o czym mogłem się sam przekonać na własnej skórze tworząc najpierw swój własny regulamin i próbując stworzyć regulamin dzieci, by przestał panować chaos. Wiem co mówię gdyż mam czworo dzieci ;). Stworzyłem również regulamin domu a w sumie ciągle się staram , gdyż jest to proces trudny i mozolny. Cieszy mnie fakt, że mimo wielkiego buntu , rodzina pomalutku akceptuje zmiany i sama zaczyna się nawzajem dyscyplinować, oraz docenia ich rezultaty, czasem na pierwszy rzut oka nie możliwe do osiągnięcia.

Kolejnym Pisarzem jest Joe Vitale który wydał takie tytuły jak:

 „Sekret”, „Mężczyzna w złotym hełmie”, „Hipnotyczny marketing”, „Podróże do wnętrza siebie”.

W których propaguje „myśl i bogać się” .Ukazuje nam to podczas licznych występów organizowanych również w Polsce, dzięki uprzejmości Andrzej Batko ,który ma na swoim kącie również dużo ciekawych publikacji ,o których w przyszłości na pewno napiszę.

Ci wszyscy autorzy bestselerów mają nam do przekazania jedno jedyne -„myśl i bogać się”

 Jeśli udało mi się ciebie zachęcić do przeczytania tych książek to bardzo się cieszę z tego powodu jeśli nie posiadasz tych publikacji to z pewnością większość z nich znajdziesz pod tym linkiem

 

A co Ty sadzisz na ten temat? Znasz książki tych autorów? Korzystasz z ich rad?


Autor:
Malec Łukasz

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.