Start na co czekasz ?

Start na co czekaszZdobądź swój własny Mount Everest.

Ale najpierw musi być linia startu i mety. Jak przy każdym wyzwaniu czy to wspinanie się na Mount Everest  czy bycia wspaniałym Sportowcem czy Uczonym. Najpierw jest potrzebne twoje pragnienie  „Nasze pragnienia są przeczuciami zdolności, które w nas drzemią, zapowiedziami tego, czego będziemy w stanie dokonać” Johann Wolfgang von Goethe.

Kolejnym etapem jest zorientowanie się, w jaki sposób musimy się przygotować do tego wyzwania.

Jeśli naszym pragnieniem jest zdobywanie szczytów powinniśmy poszukać w sieci informacji na ten temat poczytać biografie osób które tego dokonały. Wybrać się do klubu sportowego może mają ścianki wspinaczkowe. Zacząć przebywać wśród osób, które mają podobne zainteresowania i pragnienia. I uczyć się nawzajem od nich. Oczywiste jest, że żeby nabrać tężyzny fizycznej nie pójdziesz do biblioteki tylko udasz się na siłownię. Musisz poznać sprzęt jaki będzie ci potrzebny nauczyć się nim posługiwać. Oraz  zdobyć dużo więcej informacji jak się przygotować do takiej wprawy. Wiadomo że nie jesteś w stanie posiąść tej wiedzy oraz umiejętności w kilka dni. Tak samo żeby zostać lekarzem musisz przejść te wszystkie etapy. Nie zostaje się nim z dnia na dzień. Ale jeśli dasz swojemu marzeniu wystarczająco dużo czasu, wiary, wysiłku  i wytrwania to nic nie stanie na przeszkodzie aby je urzeczywistnić.

To o czym ci teraz pisze to nić innego jak Filozofia Kaizen ( technika małych kroków) w osiąganiu celu poznajesz swoje pragnienie stawiasz sobie nie wielkie cele.

 jak dziecko uczące się chodzić nie zaczyna od dystansu 2 metrów tylko na początku puszcza się rękoma przedmiotu o który się opiera i uczy się trzymać równowagę. Potem próbuje dać kroczka bez podpierania się. I tak pomalutku zwiększając dystans stawia przed sobą większe cele.

 I nie ma tu znaczenia czy przygotowujesz się jako dziecko do tej wyprawy w przyszłości  czy jako dorosła osoba. Jeżeli masz pragnienie dasz mu odpowiednią ilość czasu pracy i zaangażowania to nie ma celu który byś nie osiągnął.

Ja zacząłem od tego

Pierwszy krok mam już za sobą, potem może być tylko lepiej.  A ty realizujesz swoje pragnienia?

 

„Idź i niech się stanie tak, jak uwierzyłeś”  Jezus Chrystus Ew. wg. Św. Mateusza (8,13)
Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.