SZKOŁA BIZNESU dla ludzi, co chcą pomagać innym

600x849Witam was, po dość meczącej wymianie poglądów w komentarzach pod ostatnim artykułem postanowiłem odłożyć poprzedni temat na jakiś czas.

I dziś napisać coś o marketingu sieciowym.

Wpadła mi w ręce książka Roberta Kiyosakiego „SZKOŁA BIZNESU dla ludzi, co chcą pomagać innym” jestem w trakcie czytania tej książki.

Inspiracją do napisania tej książki były listy pisane do Roberta Kiyosakieg przez w spół małżonków, które  zajęły  się marketingiem sieciowym by Robert ich od tego odwiódł uważali tą działalność za piramidę finansową.

Robert opisuje w niej swoje spotkanie z tą formą prowadzenia biznesu- w pierwszej chwili wydał mu się piramidą finansową i nie rozumiał, czemu by miał pomagać innym stać się bogatym było to w połowie lat 70 -XX wieku. I temat odłożył na spory czas. W latach 90 jego przyjaciel, którego cenił za finansowa mądrość i sukcesy w biznesie powiedział mu ze robi interesy w marketingu sieciowym. Robert nie mógł zrozumieć, czemu Bill zajął się tym biznesem przecież nie potrzebuje pieniędzy ma ich wystarczająco dużo.

To zaciekawiło Roberka Kiyosakiego wiec zaczął wypytywać przyjaciela, co go skłoniło do wejścia w ten biznes.

Bill odpowiedział ze po pierwsze lubi zarabiać pieniądze a po drugie wiele osób prosiło go o pomoc przy inwestycjach oraz chcieli robić interesy razem z nim. Ale zazwyczaj stał im na drodze jeden poważny problem nie mieli wystarczających pieniędzy by inwestować z billem.

Z ich rozmowy wynikało, że bill chciał pomóc im i sobie, gdy pomoże im stać się bogatymi to oni będą mieli pieniądze na to by z nim inwestować. Czyż nie jest to prosta idea.

Działając w marketingu sieciowym Bill mógł nauczać innych ludzi jak prowadzić biznes i jak budować jego ważne elementy. Bogaci ludzie doskonale wiedzą ze ofiarowanie dobrego produktu czy usługi nie oznacza ze odniesiemy sukces. Kluczem do odniesienia sukcesu jest budowanie sieci sprzedaży a marketing sieciowy tego uczy w dodatku ty odniesiesz tym większy sukces im więcej liczbie osób pomożesz go osiągnąć.

W książce Robert opisuje sposoby, w jakie możemy się wzbogacić oto one:

1 Możesz stać się bogaty przez zawarcie związku małżeńskiego z kimś bogatym- Nie jest to raczej uczciwy sposób
2 możesz stać się bogaty przez bycie oszustem- spotykane, choć nie godne polecenia
3 możesz stać się bogatym przez bycie chciwym-
4 Możesz stać się bogatym żyjąc oszczędnie – Problem takiego sposobu bogacenia się polega na tym ze ciągle musisz żyć bardzo skromnie.
5 Możesz stać się bogatym przez ciężką prace- Tylko ludziom ciężko pracującym trudno cieszyć się ze swoich pieniędzy i ciężka praca ma niewielki przychód, który jest za razem najbardziej opodatkowany.
6 Możesz stać się bogaty będąc wyjątkowo mądry utalentowany atrakcyjny lub zdolny- tylko świat jest wypełniony zdolnymi ludźmi, którzy nigdy nie stają się bogatymi.
7 Możesz stać się bogatym przez to ze masz szczęście- Badania dowiodły ze ci, co wygrali na loterii po 5 latach znowu byli biedni
8 Możesz stać się bogaty przez odziedziczenie pieniędzy- Czy odziedziczysz pieniądze powinieneś wiedzieć wcześniej zanim z kończysz 20 lat, jeśli dowiesz się ze nie odziedziczysz fortuny musisz poszukać innego sposobu
9 Możesz stać się bogatym inwestorem – tylko musisz mieć pieniądze żeby inwestować
10 Możesz stać się bogaty dzięki założeniu biznesu, – Choć wielu buduje biznesy, nie wielu z nich buduje sieci. Mówiąc wprost, budowanie sieci to sposób na zamożność wykorzystywany przez najbogatszych ludzi.
11 Możesz zbudować biznes oparty na marketingu sieciowym- „Biznes oparty na marketingu sieciowym jest nowym i rewelacyjnym sposobem osiągania bogactwa”

„Budowanie własnego biznesu jest najlepszym sposobem na stanie się bogatym. Gdy już zbudujesz swój biznes i masz solidny przepływ pieniędzy w tedy możesz zacząć inwestować w inne aktywa.”- Robert Kiyosaki

Robert jasno opisuje w książce ze biznes oparty na marketingu sieciowym nie jest dla każdego. Nie jest dobrym biznesem dla ludzi chciwych. W swojej budowie jest to idealny biznes dla ludzi, którzy lubią pomagać innym ludziom. Innymi słowy jedyny sposób, w jaki biznes oparty na marketingu sieciowym działa, to zasada, ze ty pomagasz komuś innemu stać się bogatym, a przez to i ty się bogacisz. Dla Mię i dla Roberta jest to rzecz rewelacyjna.

„Książka opisuję to, co ja rozumiem przez prawdziwa wartość, marketingu sieciowego – wartość, która wykracza daleko poza wyłączne osiąganie dużych zysków Znalazłem w końcu biznes, który troszczy się o ludzi” Robert Kiyosaki

Marketing sieciowy prowadzi politykę otwartych drzwi nie wymaga dużego wkładu własnego, przez co przyciąga do siebie wielu ludzi miedzy innymi oszustów leni i naciągaczy. Ale w każdej branży znajda się takie osoby. I jak w każdym biznesie trzeba się kierować zdrowym rozsądkiem to tak samo trzeba się nim kierować w marketingu sieciowym.

Bez wątpienia marketing sieciowy jest jedna z najprostszych form prowadzenia biznesu, ale potrafi być zarazem bardzo zyskownym biznesem wszystko zależy tylko i wyłącznie od wkładu pracy, jaki w jego realizację włożymy. Dodatkowo Posiadamy wsparcie w postaci tak zwanego sponsora, który jeśli jest dobrym liderem pomoże nam ruszyć z naszym biznesem pokaże nam jak nawiązywać relację z ludźmi jak budować swoją sieć sprzedaży.  Musimy pamiętać ze nie zrobi tego wszystkiego za nas i tylko od nas zależy, jaki osiągniemy sukces w marketingu sieciowym jak i w innych sposobach prowadzenia biznesu.

Wiec, jeśli nie posiadasz dużej gotówki na zbudowanie swojego biznesu. A chcesz odmienić swoje życie oraz posiadasz dużą determinację na osiągnięcie sukcesu to może powinieneś się przyjrzeć, co ma do zaoferowania marketing sieciowy?

Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na temat marketingu sieciowego, zachęcam cię do przeczytania tej książki, jeśli jej nie posiadasz i chcesz ją zakupić możesz skorzystać  z mojego linku partnerskiego wystarczy że klikniesz grafikę okładki poniżej.

600x849
 A jakie jest twoje zdanie na temat marketingu sieciowego? Co o nim sądzisz?

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.